Geleceğini Biliyordum

          Geleceğini biliyordum sevgili...Bir gün,seni hapseden feleğin zaman zindanlarından sıyrılıp bana geleceğine adım gibi emindim.Gecenin karanlığında süzülen bir gölge gibi sıyrılıp zincirlerinden bana geleceğinden o kadar emindim ki;Sana engel olabilecek tüm olumsuzlukları temizledim geçebileceğin yollardan. Kapılarını hep açık tuttum.

       Yeniden Doğumun daha da muhteşem olmuş sevgili. Yeniden doğuş:Yani her yok oluşundan sonra sevdaların,sevgi unutulmasın diye tanrının yeniden dirilttiği mesih.Mesih bir kez,o da kıyamet koparken inecek.Oysa sen,defalarca yeniden doğdun sevgisizliğine dünyanın.Yani bin yıllar öncesi defalarca doğduğun gibi…Çünkü sen:En acımasız savaşların yaşandığı meydanlarda, kana doymayan kılıçları kavrayan bileklere sevgiyi anlatandın.Çünkü sen:merhametin, adaletin diğer adıydın. Çünkü sen: Mitolojide tanrıça, Çin sarayında prenses,Mısırda kraliçeydin.Çünkü sen:Ninova’da aşık olduğum,Babil’de  uğruna savaştığımdın.(En son Asurluların saldırısında Dicle’nin azgın sularında mı kaybetmiştim seni?) Çünkü sen:Mecnun’a Leyla,Ferhat’a Şirin,Yusuf’a Züleyha,Mem’e Zin,Siyabend’e Xecé,Romeo’ya Jüliyet’tin tarihin sevda kokan her sayfasında.

         Tanrı bu kez, daha bi özenle çizmiş çizgilerini.Bakışlarındaki huzur verici atmosfer bir başka dinginlik veriyor şimdi ,savaştan yeni çıkmış bu yorgun bedenime.Kara gözlerinin doyumsuz ışıltısı güneş misali aydınlatıyor karanlıkta kalmış tüm hücrelerimi.Hoş geldin karagözlüm…Hoş geldin

Geleceğini biliyordum.

       

                                                               Seyfettin Esin