Tayyip Ayıp Etti...

Daha önce de yazmıştım “Irkçılık genetiktir” diye. Ama sanırım çok kişi inanmamıştı.Hatta Fethullahçı cemaate mensup kürtler, e-mail adresime suçlayan şiddette eleştiriler yaparak,kabul etmediklerini yazmışlardı.Hatta Fettullah’a dil uzattığım için asıl ırkçının “ben” olduğumu söylemeden de geçmemişlerdi. Zaman yanlışları çok çabuk tekzip eder.Ama müslümanlık adına Fethullah cemaatine mensup kürtler başını kumdan çıkarma cesaretlerini bir türlü akıl edemedikleri için bunu göremediler.Aslında gördüler.Ama başını kumdan çıkardıklarında karşılaşacakları gerçeklerden korktular.Çünkü tayyip’in çirkin yüzü ile karşılaşacaklarını çok iyi biliyorlardı.Çünkü Tayyip te,Fettullah ta, AKP de Türkiye’nin en şoven leri idi.Ama cemaatten gelecek küçük rantlar karşılığında varlıklarını ucuz bir fahişe gibi satmayı yeğledilerınden.(Bu arada her fahişe ucuz değildir.) Tayyip’in bu tarafını görmezden geldiler.

Daha önce de yazmıştım. “Irkçılık genetiktir” diye.Öyle bir ırk ki   “beni israil” den daha ırkçı. Beni israil: ”Tanrı yahova ,tüm kavimleri beni israile hizmet etsin diye yaratıldı .”matığı ile hareket ederek hizmetkar da olsa diğer milletlere yaşama hakkı tanırlarken Tayyip ve mensup olduğu ırk; O hakkı da ( yaşama hakkı ) tanımıyorlar. “Beğenmeyen çeker gider.” Diğer bir anlamı ile “ya sev ya terket.”Gerçi MHP, Tayyip’ten daha onurlu bir duruş sergileyerek bu söylemin bir insanlık suçu olduğunu farkedip tüm teşkilatlarında söylenmemesi talimatı verdi.Ama bu söylem Tayyip’in beynine o kadar işlenmiş ki Hakkari’de bu söylemi kinle,nefretle söyleyerek rahatladı.”Beğenmeyen çeker gider.” Beğenmeyen çeksin gitsin de nereye?

Ben bu toprakların çocuğuyum. Bu topraklar ecdadımdan bana kaldı.Sen Ortaasya steplerinde at koştururken, burun deliklerinden kulağına kadar toz ve kir içinde iken ben hep buradaydım.

Sen, Asya steplerinde tuvalet bile bilmezken,her sıkıştığında atından inip uluorta açık alana tuvaletini yaparken,Ben  medeniyeti  Ninova’da insanlık tarihine nakış nakış işliyordum.

Sen,Malazgirt önlerine geldiğinde aynı dine inandığımız gafletine düşerek sana kucak açmakla hata mı ettik?

Sen Osmanlı’ya ihanet etmene rağmen, son saniye ye kadar Devlet-i Ali Osmani ye sadık kalarak bölücülük yapmamakla kabahat mi işledik.

Ben Bu toprakların çocuğuyum.Mezopotamya’nın bereketli topraklarında doğdum.Orada filizlendim.5000 yıldır ırkçılık bilmediğimden devlet bile kurmadım.Kütüphaneler yakan,sanat eserlerini yerle bir eden,Avrupadaki kavimleri yerinden oynatan istilacı,yağmacı ve talancı bir matntığa sahip olmadığım için onur duyuyorum. Sen kendinle ve yaptıklarınla gurur duyabiliyor musun?

“Beğenmeyen çeker gider.” diyorsun Tayyip bey.Diğer anlamı ile “Ya sev ,ya da terk et.” Diyorsun. Sevmiyorum Tayyip bey.

En başta seni sevmiyorum.(Bir ara sana inanıp oy verdiğim için utanıyorum)

Sonra, binlerce insanı senin gibi düşünmüyor diye, makamlarından ve mevkilerinden edip yerine yandaşlarınızı,dalkavukları atama mantığınızı da sevmiyorum. Hak,Allahın adıdır.Hakedenleri yerinden edip,haketmeyenleri yerine atayarak yaptığınız Allahsızlığı da sevmiyorum.

Irkçılığınızınızı sevmiyorum Tayyip bey.”Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin. “uygulamanızı beğenmiyorum.Dünyayı Türk ekseninde görme anlayışınızı çok tehlikeli buluyorve bu anlayışın insanlık için yeni felaketlerin kaynağı olbilrceğinin endişelerini taşıyorum.Dağı taşı,kurdu kuşu kireçli taşlarla türkleştirmeniz hiç hoşuma gitmiyor.

Her sabah okullarda çocuklara yalan söyletmenizi beğenmiyorum.”Türküm” dedirtirken Kürt,Arap,Çerkez,Gürcü,Rum,Laz,boşnak ve roman çocuklara,Cenab-ı hakkın “ben sizi kavim kavim yarattım.Tanışıp anlaşasınız diye.”Ayetinden haberiniz var mı? İslam’ı ırkçılığınızın kamuflajı olarak kullanmanız hoşuma gitmiyor.

Türklüğü, Allahtan üstün bir seviyede tutmanızı beğenmiyorum.Milletvekili olurken bile Allahın huzurunda yemin edeceğinize “Büyük türk milleti” önünde yemin etmeniz, ırkçılığınızın Allah kavramının da önüne geçtiğinin gerçeğini kimden saklayabilirsiz.Belki ruhunu ucuz bir fahişe gibi satan fethullaçı kürtler kanabilir.Ama ben kanmıyorum. Beğenmeyen çeker gider diyorsun.Ben beğenmiyorum da.Gitmiyorum da. Ama emin olun.

 

YUKARIDA ANLATMAYA ÇALIŞTIĞIM UTANÇ BENİM OLSAYDI ÇEKER GİDERDİM

O HALDE UTAMASI GEREKENLER ÇEKİP GİTSİN.TABİ VARSA?

                                                                        Seyfettin Esin